מתוך האתר ChabadKS.co.il

ערב הצדעה חגיגי

יום רביעי 13 אפריל 2011 - 0:11

   פריד.jpg

כשראש העיר רקד 'האפ קאזאק' עם השלוחים... אברהם פריד באירוע הצדעה לבית חב"ד בכפר סבא   סיקור וגלרית ענק          

חצי יובל פעילות ענפה ומשגשגת, הגיע לשיאו השבוע (יום א'), כשראש העיר כפר סבא, נכבדיה ותושביה, באו בהמוניהם להצדיע לבית חב"ד בהנהלת שליח הרבי, הרב אהרן קנייבסקי, בניצוחו של ענק הזמר החסידי, ר' אברהם פריד, שכמו הפך ערב אחד לדובר הבלתי רשמי של בית חב"ד.

 "אצלכם בכפר סבא מתקיימת תהלוכת הילדים של ל"ג בעומר, מהגדולות בארץ", הפתיע פריד בידענותו. "אתם, תושבי העיר תדאגו להביא עוד כמה אלפי ילדים לתהלוכה, ואני אבוא בחינם להופיע" הצהיר לקול תשואות הקהל.

 ערב ההצדעה שנערך במלאות 25 שנה לפעילות חב"ד בכפר סבא, התקיים בהיכל התרבות העירוני 'בית יד לבנים', כשהאולם מלא עד אפס מקום  בתושבי העיר, מסלתה ומשמנה, שבאו להגיד תודה על חצי יובל של עשייה למענם, בגשמיות וברוחניות.

 את האירוע הנחה ר' אפרים קמיסר, ששזר בטוב טעם את הקטע האומנותי של האירוע – הופעתו המדהימה של אברהם פריד בליווי תזמורתו ובניצוחו של יובל סטופל, יחד עם גולת הכותרת של הערב – הצדעה לבית חב"ד ושלוחי הרבי בעיר.

 השיא המרגש נרשם, כשהרב אהרן קנייבסקי הוזמן לבמה להקריא מכתב אישי שקיבל מהרבי לפני כעשרים וארבע שנים לרגל חג הפסח. לפני החתימה הוסיף הרבי בכתב ידו הקדושה את המילים "ולהצלחה בעבודת הקודש ובכלל"

 סרטון תדמית קצר ומרגש, בהפקתו של איש התקשורת מר איתי רפופורט , הנציח את הפעילות המשגשגת והציג בפני הקהל את הישגי בית חב"ד והתחומים הרבים בהם עוסקים השלוחים. פעילות חינוכית לילדים בבתי הספר בעיר סביב מעגל השנה, רווחה, חינוך, שיעורי תורה, פעילות חגים עם תושבי העיר וכוחות הביטחון הפרושים בנפתה, ועוד. הדוברים בסרטון ובראשם ראש העיר מר יהודה בן חמו וסגנו עו"ד מר איתן צנעני הפגינו את אהדתם והפליגו בשבחו ובחיוניותו של בית חב"ד, המעניק חמצן רוחני לכל אנשי העיר ללא יוצא מן הכלל.

כהמשך ישיר לכך, נשא ראש העיר מילים נרגשות בפני הקהל, בהדגישו כי הפעילות של בית חב"ד אינה רק 'יהדות, אלא 'נשמה'. הוא סיפר כי אחר אסון הצונאמי בתאילנד, הוא התעניין בשלומם של מספר תושבים מהעיר ששהו שם בעת האסון. אמו של אחד הנפגעים סיפרה בדאגה כי בנה הינו לקוי ראייה ונותר ללא משקפיו, והיא אינה יודעת איך יוכל אפילו לחתום על המסמכים בבית הרפואה. הרמתי טלפון לרב יוסי ליפקין, סיפר ראש העיר, וסיפרתי לו על הבעיה. בתוך כמה שעות מתקשרת חזרה האם ומספרת כי אנשי חב"ד בתאילנד דאגו לבנה למשקפיים חדשות בבית הרפואה.  זו 'נשמה' וזו חב"ד הפטיר ראש העיר.

 הופעת הזמר אברהם פריד התפרסה על פני למעלה משעתיים תמימות כשהוא במיטב כוחו ושיריו. הוא החמיא לקהל על ליווי השירה ואמר כי מצא בכפר סבא 'מקהלה מצוינת' והזמינם להופעות הקיץ שלו.

במרכז ההופעה, פצח פריד במחרוזת ניגוני חב"ד ולקול צלילי 'ופרצת' הזמין את השלוחים לעלות לבימה לריקוד חסידי. וכך נוצר לו על הבמה מעגל ססגוני בהשתתפות אברהם פריד, ראש העיר מר יהודה בן חמו, השליח הראשי ויו"ר המוסדות הרב אהרן קנייבסקי, מנהל הפעילות הרב יוסי ליפקין, השליח במזרח העיר הרב שי עזיזה, שליח תורה בעיר הרב יוסי בייטש, סמנכ"ל המוסדות הרב מענדי קנייבסקי והשליח הטרי לשכונת 'הראשונים' בעיר, הרב אלעד כהן.

ומי רואה את ראש העיר יושב על רצפת הבמה כאחרון ותיקי החסידים, כתף אל כתף עם השלוחים, בשירת 'הופ קאזאק' ואינו מריע? מחרוזת הניגונים סחפה את המוני המשתתפים והרימה אותם טפח מעל הקרקע.

   את המשתתפים ליוו בצאתם ערכת מצה שמורה לליל הסדר וגיליון חגיגי מוגדל ומהודר שיצא לאור תחת הכותרת 'כ"ה לחי', במסגרת סדרת עלוני 'מועדים' שמוציא בית חב"ד לקראת כל חג, ובו מדריך לחג הפסח וסקירה מרשימה על פעילות בית חב"ד.                  

 משתתפי אירוע ההצדעה, אוהדי, מקורבי ומשפחת בית חב"ד, יצאו מהאירוע המרומם בתחושה כי חצי היובל הבא של הפעילות מתחיל בתנופה חדשה 'לכתחילה אריבער'. ימים עוד יגידו! מבטיחים השלוחים ואי"ה אף יקיימו.

 על הצלחת האירוע, עמל יגע וטרח הרב מענדי קנייבסקי, בסיוע צוות בית חב"ד. על ההפקה המושלמת הופקדו מיכאל כפלין וצוותו. בית חב"ד מודה לכל נותני החסות ואלו שנתנו מאונם, הונם, נשמתם ומרצם למען האירוע. אירוע של פעם בחצי יובל, כבר אמרנו.   

DSC_4795.jpg

DSC_4998.jpg

DSC_5211.jpg

DSC_04838.JPG         

 

DSC_4959.jpg

DSC_4979.jpg

DSC_5029.jpg

DSC_5029.jpg

DSC_5037.jpg

DSC_5045.jpg

DSC_5047.jpg

DSC_5095.jpg

DSC_5126.jpg

DSC_5211.jpg 

DSC_5214.jpg

DSCF0079.JPG

DSCF0787.JPG

 

DSCF0878.JPG

DSCF9672.jpg

DSCF9679.jpg

DSCF9691.jpg

DSCF9751.jpg

DSCF9764.jpg

 DSCF9765.JPG

DSCF9768.jpg

DSCF9962.JPG

DSCF9964.JPG

DSCF9965.JPG

                                                                                           

 

 

 

תגובות על: ערב הצדעה חגיגי
אין תגובות.