מתוך האתר ChabadKS.co.il

חג הגאולה י"ט כסלו

יום רביעי 2 דצמבר 2015 - 5:40

P1070926.jpg 

 לרגל שנת 'הקהל' המסוגלת לאחדות עם ישראל,  ציינו בבית חב"ד כפר סבא, בהנהלת שליחו הראשי של הרבי מליובאוויטש ויו"ר מוסדות חב"ד בעיר, הרב אהרן קנייבסקי, את י"ט בכסלו - חג הגאולה של מייסד חסידות חב"ד, רבי שניאור זלמן מליאדי, מחבר התניא ושולחן ערוך הרב - בשלל אירועים חגיגיים.

 המעמד המרכזי התקיים באודיטוריום של מדרשיית נעם בכפר סבא, בהשתתפות מאות מתושבי העיר.   

במשאו המרכזי של הרב צבי אזרחי שליט"א, ראש ישיבת מדרשיית נעם ומרצה תורני מבוקש, העביר הרב אזרחי את התחושה כי תורת החסידות הפכה לנחלת הכלל וחג י"ט בכסלו שייך לכל המגזרים והחוגים בעם ישראל, הזוכים להתבשם מהאור והחום שהפיצה ומפיצה חסידות חב"ד בעולם כולו ובכפר סבא בפרט, על ידי בית חב"ד בעיר.

 הרב אליעזר ברוד שליט"א, רב הישוב כרמי יוסף, הרחיב על החוסן שמעניקה תורת החסידות לכל מי שלומד אותה ומכניס אותה לביתו, להתמודד כנגד המפגעים הרוחניים שבעולם הגדול, ולעבוד את ה' מתוך שמחה וטוב לבב. הרב ברוד קרא לציבור להשתתף בשיעורים הקובעים שמקיימים בית חב"ד ברחבי העיר מידי יום ביומו, במגוון תחומים בתורת הנגלה ובתורת החסידות.  

 את סיום מחזור הלימוד הל"ד ברמב"ם היומי, על פי תקנתו של הרבי שהפכה לנחלת כלל ישראל, ופתיחת המחזור החדש, ערכו הרבנים אהרן קנייבסקי ויוסי ליפקין. את האירוע הנחה בטוב טעם הרב משה חזן, מנהל פעילות הנוער בעיר.

 הזמר והיוצר אודי דוידי ולהקתו, הנעימו את האירוע והקפיצו את הקהל טפח מעל הקרקע, ברוב שירה וזמרה. 

 האירוע נערך בסיוע הרב ששון טרבלסי, יו"ר המועצה הדתית בעיר, והרב שמואל בר לבב, מנהל המדרשה. 

 עם תום האירוע הרשמי, ישבו אל תוך הלילה, עשרות מאנשי הקהילה, בבית חב"ד במרכז העיר, להתוועדות חסידית סוחפת עם הרב שלמה וילהלם, שליח הרבי בזי'טומיר אוקראינה.

 שיעורים והתוועדויות נוספות התקיימו ברחבי העיר, על ידי השלוחים וצוות בית חב"ד, באולפנות אמנה והראל, בתיכון תורה ומדע, בבית חב"ד במזרח העיר, בבית הכנסת המרכזי ועוד. התוועדות מיוחדת לדוברי ספרדית, נערכה על ידי הרב ראובן זאיינץ, מאברכי הכולל להוראה והשליח לדוברי ספרדית בעיר.   

 ובבית חב"ד כפר סבא, כמו בחב"ד, לא נחים על זרי הדפנה ונערכים בימים אלה בכוחות מוגברים להמשיך ולהאיר את העיר וסביבותיה בפעילות חנוכה רבתית.

 IMG_20151130_203026268.jpg

P1070808.jpg

P1070858.jpg

P1070894.jpg

P1070914.jpg

P1070915.jpg

P1070929.jpg 

תגובות על: חג הגאולה י"ט כסלו
אין תגובות.