מתוך האתר ChabadKS.co.il

קבוצת בני נוער ישראלים מכפר סבא בשבתון חב"ד העולמי

יום חמישי 10 מרץ 2016 - 4:06

 

nf_8231_344804.JPG

 

בשעות הצהריים של יום ראשון שעבר נחתם בניו יורק השבתון השנתי העולמי של רשת חב"ד לנוער – CTeen בהשתתפותם של 2000 בני נוער מרחבי העולם. אחת מהקבוצות שבלטה בנוכחותה השנה, הייתה הקבוצה שהגיעה מהארץ.

בשלוש השנים האחרונות החל הארגון את פעילותו בארץ, זאת במסגרת האגף לפרויקטים מיוחדים בצא"ח בניהול הרב משה שילת, כאשר נכון להיום הארגון פועל בשמונה ערים, עם תכנון לפיתוח והרחבת הפעילות לערים נוספות.

הפעילות בארץ עם בני הנוער נערכת במגוון מישורים, כגון, מפגשים שבועיים, פעילות התנדבותית וכן בשיעורי תורה, כל זאת בצורה חווייתית ועכשווית, מה שבונה את הקשר עם בני הנוער ומפתח את הרצון שלהם להיות חלק מארגון בינלאומי הנחשב לארגון הגדול והמתפתח ביותר בעולם כיום לנוער יהודי.

את התוצאות של הפעילות הזו היה ניתן לראות בשבתון השנתי של הארגון, כאשר קבוצה מכובדת של עשרים בני נוער מארץ הקודש מלווים במנהל הארגון CTeen  בארץ, הרב מענדי קניבסקי, הגיעו יחד עם ארבעה שלוחים נוספים המפעילים את סניפי הארגון, ובניהם: , הרב משה חזן – המנהל את חב"ד לנוער בכפר סבא, 

"עברו כבר כמה ימים מאז שחזרנו ארצה, והרושם לא מש מהילדים וגם ממני", אומר הרב קניבסקי. "זאת הייתה אחת הנסיעות המיוחדות ביותר שהיו לי לרבי. החל מהתפילה המיוחדת בליל שבת, הטקס העצום והמרגש בטיימס סקוור במוצאי שבת, אירוע הבנקט וכלה בביקור העילאי שהיה לנו באוהל הקדוש".

"במהלך השבת הנערים התוועדו עם השלוחים למעלה מחמש שעות, כשהם מרותקים לדברים שהם שמעו. הביקור שלנו ביום ראשון בבוקר באוהל הקדוש הראה לי עד כמה ההשתתפות בשבתון הזה פעלה עליהם רבות, למרות שמדובר בימים בודדים בלבד".

"הרצינות על הפנים שלהם בזמן כתיבת הפני"ם הייתה פשוט מעוררת השראה. הם התקשרו לפני כן לכל בני המשפחה והחברים בארץ בכדי לקחת שמות ולהזכירם על הציון. ההחלטות הטובות שהם קיבלו על עצמם, הבהירו לכולנו שמלבד החוויה הגשמית שהייתה להם, הם חוו משהו רוחני שאי אפשר לתארו במילים".

עכשיו שהקבוצה חזרה ארצה, והמשתתפים לא מפסיקים מלדבר על החוויה, מאמין הרב קנייבסקי שבשנה הבאה המשלחת הישראלית לשבתון תגדל וכמובן גם הפעילות של הארגון ברחבי הארץ. "החשיבות של פעילות עם בני הנוער תמיד הייתה חשובה ונחוצה, ועכשיו עם הכלים של ארגון CTeen, זה הופך להיות נגיש, פשוט והכי חשוב מלהיב עבור בני הנוער".

בהזדמנות זו חשוב לרב קניבסקי להודות ולהזכיר את העומדים מאחורי כל הפעילות של חב"ד לנוער בעולם כולו רב משה קוטלרסקי, נשיא ארגוןCTeen  העולמי, הרב מענדי קוטלרסקי, יו"ר ארגון CTeen העולמי והרב שמעון רבקין, מנהל הארגון CTeen, על כל העזרה והתמיכה.

20160310011011.jpg

20160310010845.jpg 

nf_2068_312371.JPG 

nf_1677_323441.jpg 

nf_3113_176201.jpg 

nf_8399_530226.JPG 

nf_4671_952556.jpg

תגובות על: קבוצת בני נוער ישראלים מכפר סבא בשבתון חב"ד העולמי
אין תגובות.